Bar

Słowo bar dziwnie nam się kojarzy. Najczęściej przychodzi nam do głowy program rozrywkowy, który był jeszcze nie tak dawno w telewizji. Dzisiaj najczęściej zamiast słowa bar określa się pub albo ogródek piwny. Mimo tego jak będziemy to nazywać idziemy do baru żeby się napić. Bary są rozlokowane w różnych miejscach nie tylko w miastach, ale również na wsi. Zasadniczo do baru chodzi dzisiaj każdy kto chce się odstresować po całodziennej pracy czy nauce. Mogą tam wchodzić tylko osoby, które mają ukończone osiemnaście lat. Osoby młodsze jeśli się tam pojawią, a pojawi się również straż miejska nie tylko będą musiały wyjść, ale właściciel jeśli sprzedał im piwo to poniesie za to sromotne konsekwencje. Słowem bar określamy nie tylko lokal, ale również miejsce, do którego idziemy zamawiać napoje. Nie zawsze musi to być alkohol, ale na pewno rzadko kiedy będzie to mleko. Rodzajów barów jest naprawdę bardzo dużo i każdy z nas będzie się kierował innymi wymaganiami. Jedni cenią sobie cichą atmosferę, a inni idą w takie miejsce gdzie zawsze może dość do mocniejszych wrażeń. Ważne jest to, że dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Zadowolenie klienta jest przecież najważniejsza i do tego dąży zawsze właściciel.

Ogródek piwny

Miastem, które słynie z ogródków piwnych jest Łódź. Jeszcze kilka lat temu na ulicy od początku maja, aż do września można było zobaczyć kilkadziesiąt ogródków. Trzeba przyznać, że atmosfera była wtedy niesamowita i żadne inne miasto nie mogło się poszczycić. Niektóre lokale prześcigały się w tym żeby ogródek wyglądał jeszcze lepiej od innych. Można było spotkać ogródki całkowicie metalowe z nietypowym zadaszeniem, ale również ogródku drewniane, które niesamowicie pachniały. Ogólnie każdy mógł znaleźć swój ulubiony ogródek piwny. Ludzie w weekendy siedzieli tam całymi nocami. Może mieszkańcy nie byli z tego zadowoleni, ale przecież po to zostały stworzone takie ogródki. Ich właściciele nie mieli dużo czasu na zarobek i wykorzystywali każdy moment żeby to zrobić. Niestety wszystko się kiedyś kończy i obecnie Łódź już zamarła. Niby ogródki są na ulicy Piotrkowskiej, ale to nie jest już to samo. Przede wszystkim dlatego że wprowadzono przepisy, że ogródki mają być jednakowe. Każdy z nich ma mieć ogrodzenie, które będzie oparte na chodniku. Stoliki mają stać na kostce, która się tam znajduje i mają być zadaszone jednakowymi parasolami. Można powiedzieć, że z czegoś niesamowitego zrobili coś pospolitego czego nikt nie chce oglądać.

Najlepsze lokale

Wybierając lokal, w którym chcemy się pobawić i posiedzieć trzeba się kupić na jego lokalizacji. W dużych miastach jest wiele ogródków piwnych, które stawiane są w sezonie. Każdy z nich ma coś do zaoferowania i na pewno każdy znajdzie swojego amatora. Trzeba jedynie wejść do kilku żeby sobie na ich temat wyrobić jakiekolwiek zdanie. Piwo smakuje na pewno inaczej w wielu ogródkach, mimo że pochodzi z tego samego browaru. W przypadku barów również można wybierać takie, które podobają nam się pod względem wystroju. Każdy z nas ma inny gust i dlatego jest tyle barów żeby każdemu klientowi dać dokładnie to czego szuka. Starajmy się chodzić po takich lokalach, a na pewno natrafimy na taki, który jest dla nas najlepszy. My płacimy i to my chcemy czuć atmosferę. Jak się okazuje nie jest łatwo otworzyć bar, który będzie miał to coś w sobie. Bardzo często trzeba sporo czasu żeby to coś poczuć. W barze napijemy się nie tylko piwa, ale każdego możliwe trunku jaki będziemy chcieli. Cena jest wtedy mało istotna, bo raz za czas można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa ze znajomymi. Najlepszym czasem na taki wypad jest weekend. Można odpocząć po pracy i zapomnieć o wszystkich otaczających nas codziennie problemach.

Spotkanie z przyjaciółmi

Zawrotne tempo życia sprawia, że czas który powinniśmy przeznaczyć dla naszych bliskich przyjaciół, nieustannie się kurczy. W efekcie coraz częściej z naszych ust pada zdanie – nie mam czasu, innym razem i tym podobne. Nie wpływa to korzystnie na relacje z naszymi bliskimi, a ponadto sprawia , że jesteśmy coraz bardziej aspołeczni. Warto więc zagospodarować czasem wolnym w taki sposób, aby przynajmniej jeden raz w ciągu tygodnia znaleźć chwilę na spotkanie z bliskimi w ogródku piwnym,, barze czy też klubie. Są to miejsca przeznaczone dla takich spotkań i tworzące niezwykle miłą atmosferę. Spotkania w domu odeszły już w niepamięć, gdyż znacznie przyjemniejsze są te, zaaranżowane właśnie w mieście, na rynku, umożliwiające jednocześnie podziwianie uroków miejskich kamienic, barów i zabytków. Każdy z nas powinien pozwolić sobie na taki relaks i być na bieżąco z wydarzeniami odbywającymi się w jego miejscu zamieszkania. Po części stanowimy bowiem społeczność miejską, która powinna włączać się aktywnie w to życie społeczne, będące częścią naszego prywatnego życia. Takie wyjścia z pewnością wpłyną również pozytywnie na nasze relacje z bliskimi przyjaciółmi, których pod żadnym warunkiem, a już na pewno nie braku czasu, nie powinniśmy ignorować i zaniedbywać.

Najlepsze ogródki

Organizowane są specjalne konkursy na najlepsze ogródki i może w nich uczestniczyć każdy kto się tylko zgłosi. Dla osób, które siedzą w ogródku liczy się to żeby był tam klimat. Tego nie da się stworzyć od tak, bo albo taki klimat jest albo go nie ma. Najczęściej lepszy albo gorszy klimat tworzą ludzie, którzy w nim przebywają. Jeśli atmosfera jest bardzo dobra, a ludzie się bawią bez zaczepek to na pewno taki ogródek będzie częściej odwiedzany przez nas niż inne. Jeśli w ogródku będzie podawane stare piwo to nie ma co liczyć na to, że będą w nim ludzie. Niestety to częsta praktyka jeśli sezon jest słaby to właściciele kombinują żeby jakoś wyjść na swoim. Nie tędy jest droga, bo tak można doprowadzić siebie tylko do bankructwa. Ogródek musi być czysty i musi w nim pracować miła obsługa. Nikt nie każe się komuś cały czas uśmiechać, ale jeśli się o coś poprosi to byłoby dobrze nie czekać pół dnia aż ktoś się łaskawie zjawi. Najlepsze ogródki można poznać po tym, że cały czas siedzą w nich ludzie. Nie jest ważne czy pada czy świeci słońce to cały czas trudno jest w takim ogródku znaleźć wolne miejsce. Właściciel się cieszy, bo zarabia, a ludzie mają dobre piwo i niepowtarzalny klimat czyli wszyscy są zadowoleni.

Bar

Za poprzedniego ustroju bar kojarzył nam się bardzo źle. Nie było czegoś takiego jak pub, a bar kojarzył się z panami pijącymi piwo i awanturującymi się z byle, jakiego powodu. Dzisiaj kiedy czasu się zmieniły bary mają dwa oblicza. Pierwsze to bar, do którego można iść napić się piwa czy to ze znajomymi czy z rodziną. Bardzo często to określenie pojawia się zamiennie ze słowem pub. Tak czy owak wiadomo o co chodzi i w jakim celu się idzie do takiego baru. Drugi rodzaj to bardzo, w którym można sobie zjeść jakiś ciepły posiłek. Rzadko kiedy można tam wypić coś mocniejszego, bo to wymaga pozwoleń których bar nie posiada. Tak czy inaczej bar daje każdemu, kto go odwiedzi sporo radości i satysfakcji. Nie jest ważne czy idziemy się do niego napić czy na jeść. W każdym nawet małym mieście znajduje się chociaż jedno takie miejsce. Można spokojnie się do niego udać i wypić jedno czy dwa piwa. Bywają takie bary, które oferują nieco mocniejsze trunki także zawsze znajdzie się coś właściwego dla chętnych klientów. Bary mogą powstawać w ścisłej odległości od szkoł i przedszkoli. To akurat dobre rozwiązanie chociaż z drugiej strony jest zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim więc niewiadomo po co takie obostrzenia.

Ogródek całoroczny

Bardzo rzadko kiedy można spotkać ogródek piwny, który jest dostępny cały rok. W Łodzi można znaleźć jeden taki ogródek na ulicy Piotrkowskiej, który od lat stoi i jest w nim pełno ludzi nawet kiedy panuje duży mróz. Na dole można siedzieć latem, a na górze gdzie jest zadaszenie i ogrzewanie można siedzieć zimą. Do ogródka na górę wchodzi się przez pub. Jest to na pewno ciekawa atrakcja, która smakoszom piwa się spodoba. Oczywiście można spotkać też ogródki w całej Polsce, które stoją przez cały rok, ale jest to raczej rzadkość. Głównie rozchodzi się o opłacalność, bo jednak sporo pieniędzy trzeba wydać na ogrzewanie czegoś co jest bardzo mocno przeszklone i nie wyizolowane. Osoby, które lubią piwo nie chcą kończyć sezonu we wrześniu. Chciałyby żeby takie ogródki cały rok były dostępne. Właściciele niektórych z nich w okresie jesiennym okrywają je specjalnymi namiotami i podgrzewają w środku. W weekend w takim ogródku zawsze jest bardzo dużo ludzi, bo to jakby nie patrzeć niezła atrakcja. Tak naprawdę dla nas wszystkich liczy się to żeby sprzedawane piwo nie było chrzczone jak to się potocznie mówi i żeby zawsze było świeże. Reszta jest to zaakceptowania nawet jeśli będziemy musieli marznąć.

Jestem za tym, by istniały

W naszym kraju, panuje bardzo dziwne prawo, aby wypić piwo w centrum miasta, często jesteśmy zmuszeni, nawet w atrakcyjną pogodę, chować się do zamkniętego lokalu. Oczywiście, zgodzę się z faktem, że brakuje u nas kultury spożywania alkoholu, oraz jesteśmy bardzo nieprzewidywalni i impulsywni po nim. Jednak mam swoje zdanie na temat pewnej prohibicji, która nakazuje nam jego spożywanie, w miejscach publicznych, nawet piwa. Dlatego bardzo dobrze, że istnieją miejsca, które na to pozwalają, mianowicie mówimy tutaj o ogródkach piwnych, ich zaletą jest na pewno to, że są oddzielone, od reszty społeczeństwa, które jest przeciwne egzystencji osób, spożywających alkohol. Jest to najczęściej płot, dlatego mówi się na to ogródek, przypomina on bardzo takie miejsce, do tego stwarza to, co chyba każdy mężczyzna pragnie, wypicie zimnego kufla ukochanego piwa, na wolnej przestrzeni, do tego w atrakcyjnej lokalizacji. Owszem, piwo w takim miejscu, jest zazwyczaj droższe, niż w sklepie, jednak musimy pamiętać, o opłatach, jakie musi ponieść właściciel. Nie ma nic za darmo, nawet za piwo, na świeżym powietrzu, trzeba zapłacić znacznie więcej, zawsze mamy jednak alternatywę, pić piwo z kumplami, czy chować się przed naszą żoną, wybór pozostawię tobie.

Bardzo dobra alternatywa

Coraz więcej w naszym kraju jest miejsc, gdzie można wypić piwo na świeżym powietrzu, delektując się nie tylko samym trunkiem, jak i panującą pogodą. Oczywiście, pozwala nam na to zgodnie z prawem, ogródek piwny, który jest swoistą oazą, dla osób chcących spożyć piwko, w miejscu gdzie zazwyczaj byłoby to zabronione. Dzięki ogródkowi piwnemu, tak nie jest, i w sumie to dobra alternatywa dla wielu osób, zwłaszcza, że stosuje się ją w miejscach, odwiedzanych przez turystów. To także dodatkowy zysk, do skarbu państwa, przecież człowiek prowadzący taki interes, płaci znacznie wyższe podatki, i opłaty, niż w przypadku normalnego lokalu. Wydaje mi się, że przydałoby się jeszcze, gwarantować w takich miejscach bezpieczeństwo, nie może bowiem dochodzić do sytuacji, gdy wypite piwo na świeżym powietrzu, pobudzi nas do tego stopnia, że zaczniemy działać irracjonalnie. Najważniejsze to zachowanie kultury, nie wymagajmy tego wyłącznie od innych, ale także od siebie, z dobrych informacji jest ta, że coraz więcej osób, potrafi się odpowiednio zachować w takim miejscu, i jednocześnie docenić jego istnienie. Ogródki piwne, zarabiają na siebie, tylko w określonej porze roku, także jest to wyłącznie biznes sezonowy.

Chcesz się napić piwka? Odwiedź ogródek piwny

Zapewne czasem najdzie ciebie ochota, na wypicie piwka, niestety, spożycie go w trakcie zakupów, czy nawet na spacerze z dziewczyną, kończy się wysoką karą finansową.. Na pomoc dla nas, wychodzą przedsiębiorcy, którzy na okres największego słońca, i potrzeby spożycia tego boskiego trunku, otwierają ogródki piwne. Najczęściej robią to właściciele lokali i pubów, którzy w ten sposób, chcą zagwarantować nam możliwość, spożycia alkoholu, w miejscu, w którym normalnie, byłoby to zabronione. Owszem są wady i zalety takich ogródków piwnych, jednak nie bądźmy aż tak mocno, sceptycznie do nich nastawieni, jest to bardzo złe podejście, które można w prosty sposób wyeliminować, iść tam na piwo, i przekonać się samemu, że znajdują się tam także ludzie inteligentnych i normalnych. Choć z drugiej strony, wiele młodych osób, nie potrafi docenić szansy, jaką w ten sposób otrzymują, nie dziwi zatem prawna prohibicja w miejscach publicznych. Mało tego, największych awanturników powinno się karać, bo jeszcze dojdzie do sytuacji, w której normalny człowiek, rozsądnie myślący, będzie ponosił konsekwencję ich czynów. Dlatego nie widzę nic złego w tym, aby w takim miejscu, piwo było oferowane, od 21 roku życia, a mandaty i grzywny, za niemoralne zachowanie, i łamanie prawa, znacznie wyższe, ale to raczej nierealne.

Pomysł na weekend

Weekend to dla większości z nas czas relaksu  i odpoczynku w gronie bliskich znajomych, oraz rodziny. Pomysły na weekend są nieograniczone i często urozmaicamy sobie każdy z dni wolnych. Oczywiście tempo życia i związane z nim obowiązki sprawiają, ze w pełni wolnych weekendów w miesiącu mamy na ogół niewiele, jednak te, które się pojawią, wykorzystujemy na to, aby całkowicie oderwać się od rzeczywistości. Sposobów na weekend jest wiele. Najczęściej wykorzystywane są wyjazdy do hoteli spa, oraz wielu kurortów wczasowych, nawet tych zlokalizowanych stosunkowo niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Jeśli jednak nie  możemy sobie pozwolić na taki wyjazd z uwagi na koszty, lub też niewielką ilość czasu wolnego, warto zrelaksować się wieczorem w ogródku piwnym lub w pubie. Spotkania tego typu dają nam dużą dawkę energii i pomagają w pielęgnowaniu relacji z bliskimi osobami. Wpływa to także na poziom naszego dobrego samopoczucia i satysfakcji z miło spędzonego czasu. Pomysły weekendowe powinny być więc jak najbardziej urozmaicone, a czas ten spędzany z bliskimi osobami, na spotkania z którymi na ogół nie mamy czasu. To zdecydowanie wpłynie na poziom zadowolenia z życia i redukcję stresu, który towarzyszy nam na co dzień.

Interes w mieście

Wbrew pozorom inwestorów, którzy chcieliby rozwijać swój potencjał w dużych miastach, jest bardzo wielu. Pomysłów jednak na dobry biznes w ostatnich czasach jest jak na lekarstwo. Większe metropolie obfitują już bowiem w każdy rodzaj usług, jaki mogą świadczyć firmy a duża konkurencja zniechęca do wkraczania na rynek i budowania marki od podstaw. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę jak bardzo opłacalne w dalszym ciągu jest otwieranie różnego rodzaju punktów o charakterze rozrywkowym. Największym zainteresowaniem pod tym względem cieszą się bary i ogródki piwne. Skupiają one młodych ludzi, ale nie tylko, którzy pragną spędzić wieczór pod hasłem relaksu i rozrywki, lub tez spotkać się z bliskimi osobami i spędzić miło czas przy ulubionym napoju. Popularność takich miejsc jest niezwykle duża, a dostępność miejsc wolnych w każdym z miejskich pubów zlokalizowanych w pobliżu centralnych miejsc rozrywki zdecydowanie imponująca. Z uwagi na to warto byłoby zainwestować w nowe miejsce  tego typu, jednak odznaczające się wysokim stopniem oryginalności i niecodzienności w taki sposób, który wzbudza zainteresowanie młodych osób, znudzonych już powtarzalnością tego rodzaju lokali.

Spotkania z przyjaciółmi

Każdy przyjaciel wnosi do naszego życia coś bardzo cennego. O relacje z nim powinniśmy więc starannie dbać, licząc na to, że przetrwają one jak najdłużej i nigdy się na nim nie zawiedziemy. Spotkania z przyjaciółmi powinniśmy więc praktykować jak najczęściej, oczywiście w miarę możliwości czasowych. Mogą one być realizowane w ogródkach piwnych, lub też pubach, które są idealnym miejscem do tego celu.  Wiedzą o tym doskonale ich właściciele, dlatego też starają się dbać o zainteresowanie ich lokalami, organizować promocje i różnego rodzaju wieczory tematyczne. Szczególnie weekendy są pod tym względem istotne, gdyż to właśnie podczas nich mamy an tyle dużo wolnego czasu, aby spędzić go w pubie z bliskimi. Lokale tego typu umiejscowione są najczęściej w pobliżu centrum, gdyż to właśnie ono skupia największą liczbę osób, szczególnie piątkowymi i sobotnimi popołudniami. W dużych miastach są to przede wszystkim studenci, którzy spotykają się aby się zintegrować z pozostałymi osobami z roku, lub spotkać ze swoimi bliskimi, na co mają wyjątkowo mało czasu w tygodniu, z uwagi na obowiązki uczelniane. Takie miejsca jak puby i ogródki piwne są więc niezwykle potrzebne, w każdym z dużych miast, ale również w mniejszych miejscowościach.

Lokalizacja pubu

Lokalizacja w jakiej umieścimy swój lokal, niezależnie od branży w jakiej działamy jest niezwykle istotna. Ma to przede wszystkim znaczenie z uwagi na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. Jeśli bowiem prowadzimy pub, lub też ogródki działowe, najbardziej korzystną lokalizacją będzie bez wątpienia centrum miasta. To właśnie tam w weekendowe wieczory spotykają się studenci, uczniowie i  inni młodzi ludzie, którzy chcą spędzić ze sobą czas, wyjść do klubu i zrelaksować się. Obecność klubów zlokalizowanych właśnie blisko centrum, sprawia, że osoby planujące spędzenie wieczoru w mieście, kierują się właśnie w te strony. Te puby które są więc zlokalizowane w większej znacznie odległości od centrum , a więc najczęściej od rynku głównego, mają znacznie mniejszą frekwencję, nawet w weekendy. Ważna jest również dobra reklama i ciekawe promocje, które przyciągną zainteresowanych. Dotyczy to w dużej mierze nowo otwartych pubów i ogródków piwnych, które musza przebić się przez konkurencję posiadającą już swoją markę i opinie wśród mieszkańców. Oryginalny wystrój, atrakcyjne ceny i ciekawe pomysły w zakresie wieczorów tematycznych i różnego rodzaju akcji sprawiają, że osoby spędzające popołudnia w centrum miasta, chętnie zajrzą do nowego lokalu, aby poznać jego ofertę.

Ogródki piwne najbardziej oblegane są w okresie letnim

Wiele barów i pubów w okresie letnim chce zwiększyć atrakcyjność swoich laków i właściciele decydują się utworzenie ogródka piwnego, który pozwoli klientom usiąść w takim ogródku na świeżym powietrzu. W okresie letnim to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zwłaszcza wieczorem jest na podwórzu bardzo przyjemnie i równie przyjemnie siedzi się w miłym towarzystwie w takim ogródku piwnym a nie wewnątrz baru lub pubu. Właściciele tych lokali są w pełni świadomi, że po pierwsze jest to bardzo dobra alternatywa dla klientów, a po drugie automatycznie zwiększa się liczba miejsc dla klientów, co może pozwolić na zwiększenie obrotów danego baru lub pubu. Ogródki piwne są bardzo popularne zwłaszcza w pubach, które są ciekawie usytuowanie i lokalizacja takiego ogródka umożliwia nie tylko na korzystnie ze świeżego powietrza i przyjemnej temperatury, ale także można chociażby mieć ciekawy widok na rynek danego miasta. Jest wiele aspektów, które są wykorzystywane przez właścicieli pubów i barów, by zwiększyć zainteresowanie w okresie letnim otworzonym ogródkiem piwnym. Z pewnością w naszym kraju się to sprawdza i turyści przybywający do naszych miast również są zadowoleni z tego typu ogródków piwnych.

Wiele barów i pubów posiada miejsce na letni ogródek piwny

Właściciele prowadzący bary i puby, starają się zagwarantować swoim klientom nie tylko jak najlepsze trunki i jedzenie w lokalu, ale także chcą znacząco podnosić komfort swoich barów i pubów, dlatego bardzo często korzystają zwłaszcza w okresie letnim z pięknej pogody i jeśli posiadają obszar przy swoim lokalu to zazwyczaj otwierają tam ogródki piwne, które cieszą się tak dużą popularnością. Atrakcyjność takich ogródków piwnych pozwala znacząco na zwiększenie liczby klientów każdego dnia w okresie letnim, ponieważ bardzo wiele osób lubi usiąść po ciężkim dniu właśnie w takim miejscu ze swoimi znajomymi i się zrelaksować. Dla właścicieli barów i pubów, to doskonała alternatywa na okres letni, umożliwiająca rozpowszechnić swój lokal, dzięki czemu także po zakończeniu sezonu letniego i zamknięciu ogródka piwnego, klienci będą wtedy przychodzić do pubu, gdyż będą przekonani do klimatu panującego w tym barze, także będą zadowoleni z obsługi oraz z oferowanych produktów. W tej branży w każdej miejscowości jest ogromna konkurencja, dlatego tego typu rozwiązania, jak ogródki piwne, są doskonałą formą na zwiększenie atrakcyjności swojego lokalu, co przełoży się na większą liczbę klientów i dochodów z tego płynących.

Puby są bardzo popularnymi miejscami do spotkań wielu ludzi

Ludzie lubią spotykać się w lokalach takich jak puby, czy bary. Wynika to z tego, że po prostu można oderwać się od codziennego życia, od ciągłego przebywania w pracy lub w domu. Jest to dla wielu ludzi wręcz rytuał, że decydują się oni regularnie w weekend wychodzić ze swoimi znajomymi do pubu lub baru, by usiąść porozmawiać i w pełni się zrelaksować. W okresie letnim wiele pubów i barów oferuje swoim klientom otwarte ogródki piwne, dzięki czemu można usiąść na świeżym powietrzy, kiedy jest ładna pogoda i czuć się jeszcze lepiej w gronie swoich znajomych. Zarówno właściciele pubów, jak i barów bardzo często decydują się na otworzenie ogródka piwnego w sezonie letnim, ponieważ jest to bardzo popularne i jednocześnie lubiane przez wielu młodych, a także starszych ludzi, ponieważ można wtedy korzystać z pięknego okresu, jakim jest lato. Takie ogródki piwne zwiększają rozmiar lokalu, dzięki czemu zwiększa się liczba miejsc dla klientów, co w przełożeniu zapewnia zwiększenie utargów każdego dnia, dzięki czemu można sporo zarobić w okresie wakacyjnym, posiadając na terenie swojego pubu lub baru ogródek letni. Jest to zarówno dla klienta, jak i dla właściciela lokalu bardzo korzystna opcja.

W naszym kraju wiele pubów i barów funkcjonuje na wysokim poziomie

W naszym kraju, prężnie funkcjonuje wiele barów i pubów, które w swojej ofercie posiadają bardzo dobre jedzenie oraz trunki. Charakterystyczne dla baru, czy pubu jest to, że w takich lokalach największym zbytem cieszy się piwo. Dlatego właściciele takich lokalów w okresie letnim starają się zapewnić najprzyjemniejszą atmosferę poprzez ogródki piwne, które pozwalają usiąść na świeżym powietrzu i w gronie znajomych napić się piwa i porozmawiać. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które od kilkunastu lat jest aktywnie rozpowszechniane, dzięki czemu wiele lokali w okresie letnim wykorzystuje przestrzeń przy swoim pubie, na otworzenie ogródka piwnego. Cieszy się to sporym uznaniem w oczach klientów, którzy doceniają starania właścicieli pubów i barów, by znacznie zwiększyć komfort i atrakcyjność swojego lokalu, a jednocześnie zagwarantować klientom jak najbardziej dogodne warunki do relaksu, przy smacznym piwie, lub przy dobrym posiłku. Ogródki piwne są oczywiście dodatkiem do pubu, czy baru, jednak pozwalają bardzo dużo zarobić, poprzez ich funkcjonowanie w okresie letnim, ponieważ zwiększa się liczba klientów, gdyż lokal jest w stanie po prostu pomieścić znacznie większą liczbę swoich gości.

Funkcja pubów i barów w życiu społecznym

Bardzo sporym zainteresowaniem i liczbą osób, które regularnie odwiedzają takie miejsca, są pubu i bary. Tego typu lokale pozwalają w pełni się zrelaksować, gdyż jest to miejsce typowo rozrywkowe, które poprzez klimat, jaki tworzy wystrój lokalu, odpowiednia muzyka a także personel, sprawia że bardzo często zachęca to ludzi, by wybrać się do pubu lub baru i w bardzo miłej atmosferze i przyjaznym gronie spędzić swój wolny czas. Jak powszechnie wiadomo zarówno w pubów, jak i w barach, ludzie gromadzą się by napić się dobrego piwa, drinka, lub by coś przekąsić. Menu takich lokali jak najbardziej skupia się właśnie na tego typu napojach i posiłkach. Ludzie bardzo lubią, jeśli dany lokal jest w pewnym sensie odnośnikiem do ich upodobań, poprzez odpowiedni klimat, o który dbają wszyscy pracownicy takie pubu, czy baru. W okresie letnim bardzo często otwierane są ogródki piwne, które mają zwiększyć atrakcyjność lokalu, a klientowi umożliwić na świeżym powietrzu, w bardzo fajnej otoczce, spędzić czas z osobami, z którymi klient przyszedł do danego pubu. Bardzo dobrze, że takie miejsca funkcjonują, ponieważ ludziom należy się odrobina relaksu i rozrywki, a takie miejsca z pewnością na to pozwalają.

Bary piwne

Dwadzieścia kilka lat temu kiedy mężczyzna chciał się napić piwa z kolegami to szedł do baru piwnego. Takie miejsca nie miały dobrej renomy, bo schodzili się do niego różni ludzie. Nie zawsze byli to ludzie kulturalni także ekscesy były czymś normalnym. Wtedy nie było czegoś takiego jak pub także jak się chciało wypić piwo to trzeba iść do takiego miejsca. Co ciekawe wtedy kobiety pijące piwo to była wielka rzadkość? Piwo kojarzyło się głownie z mężczyznami, dlatego to ich można było spotkać w pijalniach piwa. Gdyby pojawiła się tak kobieta to byłaby uważana raczej za margines społeczny. Zauważmy jak się zmieniają czasy i jak dzisiaj postrzegamy kobiety pijące piwo. Bar piwny było to miejsce, w którym można było nie tylko wypić piwo, ale również porozmawiać. Adolf Hitler swego czasu zaczynał w takim barze wygłaszać przemowy i zobaczmy jak daleko zaszedł dzięki temu. W jego ślady lepiej nie iść, ale dzisiaj znalezienie baru piwnego jest wielkim problemem. W małych miastach i może na jakiś wsiach udałoby się znaleźć coś podobnego, ale na pewno nie były to stu procentowy bar piwny. Jak się chcemy napić piwa to zawsze znajdziemy jakieś ciekawe miejsce gdzie będzie można usiąść, pogadać i wypić.

Bary

Jeśli mówimy o barze to można na ten temat powiedzieć wiele ciekawych historii. Bar kojarzy nam się raczej z jedzeniem posiłków. Kiedyś były bary szybkiej obsługi, ale obecnie jest to raczej relikt poprzedniego systemu. Dzisiaj słowo bar można znaleźć w na targowiskach gdzie bardzo dużo ludzi chce na szybko coś zjeść i wypić. Nie zawsze bary mają licencje na alkohol, dlatego można tak kupić jedynie słabsze trunki takie jak piwo. Dla większości z nas piwo jest wystarczającym trunkiem. Zimą można zamówić grzane piwo i bardzo szybko się rozgrzać. Bar ma dwojakie znaczenie. Dla jednych będzie to miejsce gdzie można coś zejść i się posilić, a dla innych będzie to miejsce w lokalu, do którego zaraz idziemy po wejściu. Nie zawsze musimy zamawiać alkohole, ale tak czy owak będziemy tak szli. W barze można poznać barmana, barmankę albo kogoś totalnie przypadkowego. Wszystko będzie zależało od tego jaki to będzie lokal. Najważniejsze to trafić do baru, bo bez jakiegokolwiek picia człowiek nie jest wstanie daleko zajechać. Mogą to być soki, mleko, ale może też być wódka, albo piwo. Każdy wybiera dla siebie dokładnie to co lubi i na co ma ochotę. Pod tym względem bary są przygotowane bardzo dobrze.

Praca w barze

Praca w barze nie zawsze należy do przyjemnych. Najlepiej to wygląda na filmach kiedy barmani czy barmanki są oblegani przez panie i panów. Barman jest w centrum uwagi i numerem jeden. To on rozdaje alkohole i to on jest najważniejszą osobą w lokalu. Lepiej go nie drażnić, bo może się to dla nas bardzo źle skończyć. Praca za barem ma wiele plusów, ale ma swoje minusy. Jeśli ktoś jest wystarczająco otwarty i zabawny to na pewno pracując za barem będzie miał wielu znajomych. Widać to często w lokalach, kiedy wiele osób wita się z barmanem jak ze znajomym. Zdecydowanie częściej można spotkać za barem mężczyzn niż kobiety. Jakoś się tak przejęło, ale to nie jest jakaś regułą. Wszystko zależne będzie od tego czy ktoś czuje się na siłach do takiej pracy. Jeśli chodzi o minusy to towarzystwo nie zawsze jest przyjemne. Trzeba wziąć pod uwagę, że mamy do czynienia z ludźmi pijanymi, którzy chcą dostać jeszcze więcej i więcej alkoholu. Rozlewają, przepychają się, a na dodatek są bardzo kulturalni. Taką pracę trzeba lubić żeby się nie stresować, bo imprezy bywają bardzo fajne, ale bywają też takie, w których szklanki latają w stronę barmana przez pół wieczoru. Wtedy nie jest dobrze, ale co zrobić taka praca.

Wyposażenie

W każdym barze trzeba będzie zainwestować sporo pieniedzy w wyposażenie. Robi się to głównie po to żeby można było zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzin. Ludzie dzisiaj są bardzo wymagający. Nie jest łatwo ich zwerbować żeby przyszli do danego lokalu. Wszystko będzie zależne nie tylko od wyposażenia, ale również od klimatu jaki będzie tam panował. Niektóre bary mają naprawdę dobre wyposażenie, ale nie widać w nich ludzi. Trzeba wiedzieć jak prowadzić taki lokal żeby wszyscy byli zadowoleni. W lokalu powinien być centralny punkt czyli bar w barze. Nieważne czy to będzie pub czy zwykły bar, ale ten centralny punkt, dobrze oświetlony powinien się tam znajdować. To będzie miejsce gdzie wszyscy po wejściu będą szli. Dobrze by było gdyby bar był wystarczająco duży. Jeśli nie będzie można zamówić czegoś do picia to żeby można było się chociaż oprzeć. Dobrze jest zamontować wysokie, barowe stołki. Wtedy te osoby, które lubią siedzieć przy barze będą to mogły swobodnie zrobić. Jak się zrobi wszystko żeby lokal miał dobre wyposażenie to na pewno ludzie to docenią i będą chcieli tam przychodzić i zostawiać całkiem sporo pieniedzy. Weekendów jest dużo także na pewno się na tym sporo zarobi.

Meble

W barze konieczne są odpowiednie meble. W zależności od tego jaki rodzaj baru będziemy prowadzić takie wybieramy meble. Można skupić się na standardowych, tanich krzesełkach i stołach, jeśli będzie to bar, w którym ludzie będą przychodzić żeby zjeść kiełbaskę z musztardą i popić to piwem. Wtedy nie ma sensu inwestować niewiadomo ile pieniedzy w coś co nam się nigdy nie zwróci. Zdecydowanie inaczej podchodzimy do tematu jeśli okazuje się, że chcemy mieć lokal który ma przyciągać klientów z całego miasta i jego okolic. Tutaj trzeba się zastanowić czy skupiamy się na młodzieży, która ma przychodzić i zostawiać swoje pieniądze czy chcemy bardziej bogatych ludzi. Jeśli mają to być bogatsi ludzie to przydadzą nam się bardziej wykwintne meble, które będą od razu rzucały się w oczy. Wtedy będzie można klientów zaskoczyć, a jeśli dowiedzą się, że mamy takie wyposażenie to na pewno będą za wszelką cenę chcieli sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości. Takie meble są bardzo drogie, ale jeśli zależy nam na jakości, a nie na cenie to nie będziemy zwracać na to uwagi. Każda osoba, która odwiedzi nasz lokal na pewno będzie bardzo zadowolona z tak oryginalnych mebli, a to przełoży się na ilość osób i jeszcze większe zarobki.

Pub dla kibiców

Kto jak kto ale kibice uwielbiają puby. Nie ma im się co dziwić skoro są to miejsca, które idealnie nadają się do oglądania jakiś ciekawych wydarzeń. Można na spokojnie zarezerwować sobie dużo wcześniej miejsce i na czas meczu przyjść ze znajomymi. Atmosfera w takim miejscu jest nie do opisania i na pewno każdemu się spodoba. Ludzie piją piwo, komentują i naprawdę jest bardzo wesoło. Kto nie był nigdy na jakimkolwiek meczu w pubie ten powinien to jak najszybciej zrobić. Wydarzeń sportowych zawsze jest bardzo dużo także nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś ciekawego. Latem to oczywiście piłka nożna i różnego rodzaju rozgrywki jak Liga Mistrzów czy jak niedawno zakończeniu Euro2012 organizowane przez nas kraj razem z Ukrainą. W takim miejscu spotykają się ludzie, którzy kochają sport, który z kolei jest dla nich bardzo ważny w życiu. Jak pokazują takie miejsca Polacy są wstanie się zjednoczyć i kibicować jednej drużynie w niesamowite atmosferze. Tam jest podobnie jak na meczu, ale można coś zjeść i wypić siedząc na wygodnych krzesełkach. Jeśli nasz zespół wygra jest euforia, ale jak przegra to wszyscy płaczą i pocieszają się nawzajem. Tacy są właśnie prawdziwi kibice w naszym kraju.

Page 1 of 2

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén